Den matek 2015

S nastupujícím jarem se přiblížil i den matek, den, kdy oslavujeme maminky a ukazujeme jim, jak moc je máme rádi. Už od dětských let chystáme ve škole přáníčka z papíru, na dárek pro maminku bychom ale v tento čas neměli zapomínat ani v dospělosti.

Den matek 2015 – neděle 10/5 je kouzelné datum. Kde se však tato krásná tradice vzala? Svátek všech matek, oslava mateřství a mateřské lásky, se v lidských kulturách objevuje několik tisíciletí. Jeho obdoba existovala už ve starověkém Řecku, kdy tehdejší obyvatelé světa vzdávali hold mateřství a plodnosti ve spojitosti s bohyní jménem Rheia.

Jak na dárek pro maminku

Myšlenka na celosvětové oslavy dne matek se objevila začátkem 20. století na počest Anny Reeves Jarvisové. Datum ustanovil tehdejší americký prezident Woodrow Wilson na druhou květnovou neděli. V Československu prosadila den matek Alice Masaryková roku 1923. Po druhé světové válce u nás tento svátek ustoupil do pozadí, ovšem po roce 1989 se opět objevil.
Posledních 25 let proto každý rok počátkem května chystáme dárek mamince, abychom si připomněli její důležitost. O tom, co je ideálním dárkem pro vlastní rodiče, by měl nejlépe vědět každý sám. Některou maminku nejvíce potěší ručně namalované přáníčko, jinou kytice pampelišek, další zase ocení obyčejnou pusu na tvář.

Sháníte-li ale mamince dárek ke dni matek, který bude něčím extra, zvolte něco sladkého na zub, čím jí zpříjemníte den a provoníte byt. Takovým ideálním tipem na dárek pro maminku jsou čokoládové kytice, ovocné bonboniéry a další sladká překvapení, která najdete na stránkách Frutiko.cz.

Frutiko.cz | Ovocevčokoládě.cz | Dárky-muži.cz | Dárky-ženy.cz Dárky-děti.cz