Konec školního roku

Vzpomínáte si, jaký byl Váš první krok do školy? Někteří ano, někteří ne. Pro každého znamenalo slovo „škola“ něco jiného. Pro někoho radost a dobrodružství, na které se těšil, pro někoho zase strach či nechuť. Nikdo netušil, zda se mu v novém prostředí bude líbit, jestli si najde nové kamarády a zda se bude dobře učit a se všemi dobře vycházet.

Škola je základem života, no ano, samozřejmě, to už asi každý ví. Řekněme si, co nám dala. Dala nám spoustu vědomostí, názorů i hodně zkušeností. Postavila nás před mnohé nepoznané situace. Naučila nás řešit problémy, vytvářet nové názory a poznávat se mezi sebou. Poslední červnový den není v kalendáři vyznačen jako státní svátek, přesto je dnem význammným pro všechny školáky a učitele.

konec-skoly

Pro všechny, kteří jsou školou povinni, je tento den jistě nejdůležitějším v roce. Na tento den se ve velké většině těšíme už od prvního září. A to jistě nejen žáci, ale i učitelé.

Nejvíc toho dneškem končí pro „deváťáky“, kteří jsou na školách posledním dnem. Musí se rozloučit s částí svého života a zároveň přivítat novou životní etapu. Od tohoto dne budou na svou školu jen vzpomínat. Na to, co se jim podařilo, na kamarády, na společné zážitky ale také průšvihy. Pro všechny školáky nastane konec „trápení“ v podobě hromady domácích úkolů, tahání učebnic na zádech, kritického známkování a pocitů, že to co po nich učitelé požadovali je zbytečné.

darek-ucitelum

Časem, ať už teď nebo za týden, měsíc nebo později ale všem školákům dojde, že to všechno bylo pro jejich dobro. Je to pouze příprava na tvrdší přístup na středních školách a vlastně i pro budoucí život.

Poděkujte svým učitelům za jejich trpělivost ne tradičním karafiátem nebo růží, ale darujte jim něco speciálního. Darujte naší ovocnou nebo dortovou kyticí, která jistě mile potěší a ještě více zpříjemní konec školního roku!

Frutiko.cz | Ovocevčokoládě.cz | Dárky-muži.cz | Dárky-ženy.cz Dárky-děti.cz