MDŽ a karafiáty- nerozlučná dvojice

MDŽ a karafiáty byli kdysi nerozlučná kombinace při oslavách Mezinárodního dne žen. Po revoluci svátek i květiny upadly v zapomnění, ovšem za posledních pár let zažívají boom.

Frutiko krabice se žíhanými karafiáty

Frutiko krabice se žíhanými karafiáty

Karafiát byl v minulém režimu symbolem socialismu a nejoblíbenější rudá barva symbolizovala prolitou krev dělníků. V 90. letech sice zájem o tuto krásnou kytici ochabl, ale její krásné květy a dlouhá trvanlivost přesvědčila lidi o svých kvalitách.

Krásné kytice karafiátů nabízíme nově v naší Frutiko nabídce. Vyberte si oválnou nebo hranatou krabici plnou pestrobarevných karafiátů. Květiny při pravidelné výměně vody vydrží až 3 týdny.

Věděli jste, že… Původní myšlenkou MDŽ je občanská a politická rovnoprávnost mužů a žen, zapojení žen do rozhodovacích procesů, zavedení volebního práva pro ženy a odstranění genderové diskriminace. V roce 1908 se sešlo několik tisíc žen v New Yorku a demonstrovaly za zkrácení pracovní doby, zvýšení mezd, volební právo a za politická a hospodářská práva pro ženy. Od tohoto roku se ve Spojených státech začal slavit poslední únorovou neděli „Národní den žen“.

Frutiko.cz | Ovocevčokoládě.cz | Dárky-muži.cz | Dárky-ženy.cz Dárky-děti.cz