Tipy a dárky na Valentýna

Valentýn, jak se u nás zkráceně říká svátku svatého Valentýna, připadá na 14. února a je spojený s oslavou lásky mezi mužem a ženou. Podle různých legend se v poněkud odlišné formě slavil už ve starém Římě. Tam se později objevil již v aktuálním únorovém termínu jako odkaz na kněze Valentýna, popraveného v tento den císařem za to, že tajně oddával mladé vojáky.

Moderní podoba svátku má díky podnikavosti Američana Waltera Scotta, který tak rozšířil poptávku svých přáníček též mimo Vánoce, anglosaský původ. I v našem kalendáři si již Den svatého Valentýna vybudoval pevnou pozici a vnímáme především jeho romantickou podobu.

Valentýnské dárky a kytice

Sv. Valentýn je pro nás spojen především s posíláním roztomilých a zamilovaných přání k Valentýnu i darováním menších či větších dárků. Valentýnské dárky mohou být úplné drobnosti jako knížka, dekorace nebo cédéčko, ale také luxusní dary za velké peníze. Zásadní ovšem vždy je užít si společně s partnerem pěkný den, být spolu, zajít na romantickou večeři či na hezký film do kina.

Skvělý tip na dárky k Valentýnu je nějaký relaxační pobyt v luxusním hotýlku s vířivkou, šampaňským, masáží a růžemi. Květina spolehlivě udělá radost, nemusí se však vždycky jednat o ty tradiční. Zkusili jste už někdy ovocné květiny Frutiko? Objednejte si je na internetu a budete překvapeni, jaké nadšení u vašeho miláčka způsobí.

Mezi dárky na valentýna se květina z ovoce bude skutečně vyjímat. Vyberte si z řady druhů, velikostí a variant tu nejlepší. Například ta, nazvaná jednoduše Miluji Tě, je vyrobena z prvotřídních jahod, luxusní bílé čokolády a bez použití konzervantů, podobně jako valentýnské jahody. Přidaný drobný dárek z lásky, třeba plyšové srdíčko, a vlastnoručně dopsaný vzkaz udělají z tohoto dárku první vyvrcholení vašich valentýnských oslav.

Frutiko.cz | Ovocevčokoládě.cz | Dárky-muži.cz | Dárky-ženy.cz Dárky-děti.cz