Vánoční dekorace a dárky

Vánoce, to není jenom stromeček, vánoční přání, kapr a Ježíšek s dárky. Vánoční svátky jsou spojeny se spoustou krásných zvyků, na které je škoda zapomenout. Mezi typické vánoční dekorace se například řadí jmelí, pod nímž má muž právo políbit kteroukoliv ženu.

K drobným tradicím patří zákaz vynášení smetí z domu, aby se nevyneslo štěstí, hledání zlatého prasátka po celodenním postění a krájení jablka za účelem zjištění osudu pro další rok. Prvním vrcholem Štědrého dne je večeře, od níž nikdo, aby se dočkal příštích Vánoc, nesmí odcházet. Ryba, ať již kapr nebo třeba štika, by měla být připravena pro sudý počet strávníků a pod talíře se dává šupinka zajišťující plnou peněženku.

Tím nejdůležitějším jsou samozřejmě vánoční dárky. Čekání na ně si můžete zkrátit litím olova, pouštěním skořápkových lodiček nebo losováním štěstíček, malých papírků s napsaným osudem. Když konečně zazvoní zvoneček, nastává chvíle nejtoužebnější, alespoň z pohledu dětí: rozdělování a rozbalování vánočních dárků.

Ovocné květiny v roli vánočních dárků

Každoročně hledáme tipy pro ty správné dárky na Vánoce. Nejinak tomu bude i na Vánoce 2014. Žhavým hitem se vedle osvědčených knih, kosmetiky, oděvů, hraček a stále populárnějších poukazů a zážitkových dárků stávají ovocné květiny. Mohou posloužit jako krásný dárek, dají se s nimi ozdobit slavnostní tabule a své uplatnění najdou též jako přání k Vánocům.

Využijte nabídky květin z ovoce Frutiko na letošní vánoce. Dárky, zdobení, mlsání pro celou rodinu, k tomu všemu jsou kytice vyráběné z čerstvých surovin bez konzervantů jako stvořené. Zkuste Vánoční dárkovou krabičku plnou čerstvého banánu v hořké čokoládě tvarovaného do stromečku, vloček a hvězdiček. Úžasný je i Kokosový sníh nebo Čokoládové koule z hrušek, jablíček a melounu v čokoládě sypané kokosem, ořechy a skořicí.

Frutiko.cz | Ovocevčokoládě.cz | Dárky-muži.cz | Dárky-ženy.cz Dárky-děti.cz