KONEC LÉTA

Ať chceme nebo ne, konec horkých letních dnů se nám neúprosně blíží. Dovádění s přáteli u vody, popíjení osvěžujících limonád a vychutnávání drinků, cestování po neznámých, ale i dobře známých a oblíbených místech, trávení více času s Vašimi nejbližšími, posezení u táboráků, zahradničení na chatách, objevování všeho nepoznaného – to všechno patří k létu a letním prázdninám. Přichází čas, kdy se školáci opět vrací do školních lavic za svými kamarády, přivítají své stávající i nové učitele a budou si vyprávět se spolužáky o tom, jaké měli prázdniny a kde všude byli.

Babi_leto_kvetiny_frutikoKonec léta přináší ochlazení, ale kolem 21 září až 2 října se můžeme těšit na babí léto a jeho sluníčkem prohřáté dny. Dále bývá babí léto také charakterizováno obdobím suchého, málo větrného a přes den velmi teplého počasí. Noci ale bývají již poměrně chladné a častěji se k ránu vytvářejí mlhy, které se s postupujícím podzimem udržují po větší část dne. Délka trvání tohoto příjemného podzimního počasí je v jednotlivých letech velice rozdílná. Například v roce 1959 trvalo babí léto téměř 7 týdnů, zatímco v některých letech není téměř zřetelné. Během babího léta lze často pozorovat volně se vznášející pavučiny drobných pavouků, které lidem v minulosti připomínaly šedé „babské“ vlasy. Odtud pochází název tohoto období.

Udělejte pro sebe něco zdravého a zároveň si pochutnejte na naši ovocné květině s tématickým názvem Babí léto. Tuto kytici naše šikovné aranžérky vyrábí z exotických melounů, ananasu, jablíček Granny Smith namáčených ve tmavé belgické čokoládě a sypané skořicí a kokosem. Květina je navíc doplněna čerstvými jahodami a hroznovým vínem. Tato kytice Vám nejen zachutná svým složením, ale také Vás potěší ananasem v čokoládě zdobeném do tvaru ptáčka a listů.

babi-leto

Frutiko.cz | Ovocevčokoládě.cz | Dárky-muži.cz | Dárky-ženy.cz Dárky-děti.cz