Velikonoční pondělí tradičně i originálně

A je to tady, po roce jsou tu opět Velikonoce. Svátky jara se sice letos potýkají s méně příznivým počasím, o to větší důvod k tomu, abychom si je všichni užili skutečně naplno. I Velikonoce 2015 se ponesou v duchu dobrého jídla, pěkně vyzdobených domovů, vůně velikonočního beránka a originálně zbarvených vajíček.

Vrcholem letošních českých velikonoc bude Velikonoční pondělí 2015. Předchází mu Zelený čtvrtek, Velký pátek, vigilie na Bílou sobotu a Bílá neděle Vzkříšení. Pro většinu českých domácností se tyto dny nesou především v duchu úklidu a příprav. Děvčata barví vajíčka a vyrábí velikonoční kraslice. Jejich malování má u nás dlouhou tradici a používají se různé techniky, například reliéfní kresba voskem, vyškrabování nebo vícebarevná batika.

Když se blíží Velikonoční pondělí

Přípravy na Velikonoce v podání mužů a chlapců vrcholí výrobou velikonoční pomlázky. Jistě, dnes není problém ji zakoupit v obchodě, není však nad to uplést si vlastní z mladých vrbových proutků. Jejich počet v pomlázce se většinou pohybuje mezi šesti až dvanácti a stejně tak technologie pletení bývají různé.

Na typické velikonoční tabuli nesmí chybět velikonoční zajíček, beránek, mandlový mazanec a jarní nádivka s kopřivami. Co však letos vyzkoušet něco zbrusu nového a hostinu vylepšit ovocnými dorty nebo kyticemi od společnosti Frutiko? Vyrábí se v široké paletě tvarů, velikostí a barev, jedním si však můžete být jisti: jsou plné lahodného ovoce a pravé belgické čokolády.

Chutnají skvěle!
Navíc se ovocné kytice a dorty mohou stát zajímavým zpestřením velikonoční koledy. Přidejte je do výslužky k povinným vajíčkům, panáčkovi a různým sladkostem. Páni kluci budou jistě nadšeni a na letošní Velikonoce vzpomínat více než kdy jindy.

Frutiko.cz | Ovocevčokoládě.cz | Dárky-muži.cz | Dárky-ženy.cz Dárky-děti.cz